OMV Petrol Ofisi HakkındaGiriş
OMV Petrol Ofisi Hakkında

OMV Petrol Ofisi A.Ş. (Boilerplate, OMV Petrol Ofisi, Türkçe, Status: Ağustos 2014)

2013 yılında 25 milyar TL’lik satış geliri elde eden OMV Petrol Ofisi Türkiye’nin en büyük ikinci özel sektör şirketi konumundadır. OMV Petrol Ofisi, yaklaşık 2.200 akaryakıt istasyonu, 1 madeni yağ fabrikası, 11 akaryakıt, 3 LPG dolum terminali, 19 havaalanı ikmal ünitesi ve yaklaşık 1,2 milyon metreküp depolama kapasitesiyle, Türkiye’nin en güçlü dağıtım ağına sahip lider akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketidir.

OMV

OMV Aktiengesellschaft, 2013 yılında gerçekleştirdiği 42,41 milyar avro grup satışı ve 27.000 çalışanı ile Avusturya'nın en büyük halka açık sanayi şirketidir. Şirketin arama ve üretim iş kolu Romanya ve Avusturya’da güçlü bir tabana ve büyüyen uluslararası bir portföye sahiptir. OMV'nin, 2013 yılında günlük üretimi yaklaşık 288.000 varil yakıta eşdeğerdir. OMV, 2013 yılında gaz ve enerji faaliyet alanında yaklaşık 425 TWh gaz satışı gerçekleştirmiştir. OMV, Avusturya’da bir doğal gaz boru hattı ve 2,6 milyar metreküp kapasitesiyle Avusturya ve Almanya’da doğal gaz depolama tesisleri işletmektedir. OMV, rafinaj ve pazarlama alanında, 2013 sonu itibariyle 17,4 milyon ton yıllık rafinaj kapasitesi ve yaklaşık 4.200 akaryakıt istasyonu ile aralarında Türkiye’nin de olduğu 11 ülkede hizmet vermektedir.

Sürdürülebilirlik

OMV Resourcefulness konsepti ile sorumlu davranış biçimini tüm değer zincirinde etkin bir şekilde uygulamaktayız. Amaç yenilikçi çözümler aracılığıyla toplum, çevre ve OMV için bir kazan-kazan ortamı yaratmaktır. Bu yaklaşım genel olarak su ve CO2 yönetimi, geleceğin enerji kaynaklarını güvenceye alma ve özellikle kadınlara destek veren yerel eğitim ile gelişime odaklanmaktadır. OMV, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ndeki imza sahiplerinden biridir.

  
 

Gümrükler Muhafaza İhbar
© 2011 OMV Petrol Ofisi A.S  |    Yasal Koşullar   |   Gizlilik Sözümüz   |    Site Haritası