BASIN ODASIBasın Bültenleri

Petrol Ofisi’nin 10 akaryakıt terminalinin tümü ISO 9001:2000 Kalite Belgesi aldı

Türk akaryakıt ve madeni yağ sektörünün lider şirketi Petrol Ofisi’nin Türkiye genelindeki 10 terminali, BSI (British Standart Institute) firması tarafından ISO 9001: 2000 Kalite Belgesi ile belgelendirildi.

Petrol Ofisi böylece müşterilerine ve bayilerine kusursuz hizmet verme yönünde önemli bir adım daha atmış oldu.

Petrol Ofisi’nin Trabzon, Samsun, Kırıkkale, Derince, Haramidere, Kepez, Aliağa, Antalya, Mersin, İskenderun’da bulunan 10 akaryakıt terminali ISO 9001:2000 Kalite Belgesi aldı. Petrol Ofisi Tedarik Zinciri Yönetim Direktörü Reha Talu, “Tesislerimizi geliştirmek ve yenilemek için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Teknolojisi ile AB standartlarının da üstüne çıkan tesislerimizin ISO 9001:2000 Kalite Belgesi almasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Marmara Denizi’nin hem doğu, hem batı ucunda terminali bulunan ve birden çok hizmet verebilen tek şirket olan Petrol Ofisi; Derince Terminali sayesinde İzmit Körfezi’ne, yapılan yatırımlarla deniz satışları yapılabilir hale gelen Haramidere Terminali sayesinde İstanbul bölgesine kesintisiz ve süratli hizmet verebiliyor

Petrol Ofisi, bu yıl içinde Trabzon, Samsun, Haramidere, Aliağa, Antalya, Mersin, İskenderun ve Kırıkkale terminal laboratuarlarını, EPDK Teknik Kriterler Yönetmeliği 2.Kademe testleri yapabilecek şekilde geliştirdi. Tüm terminal laboratuarları için TURKAK’a akreditasyon başvurusu yapan şirket, 2008 Temmuz tarihine kadar akreditasyon muafiyeti almış bulunuyor. Bu uygulamalar çerçevesinde terminallere giren, müşteri ve bayilere teslim edilen akaryakıt kalitesi tam anlamıyla kontrol altına alındı.

Petrol Ofisi hakkında:

3 bin 300 istasyon, 2’si LPG olmak üzere 10 terminal, 1 rafineri irtibat müdürlüğü,32 havalimanı ikmal ünitesi, 2 madeni yağ fabrikası ile faaliyet gösteren PO, akaryakıt dağıtım ve madeni yağ sektörünün lideri konumundadır. 2006 yılında yaklaşık 8 milyon ton akaryakıt satışı gerçekleştiren Petrol Ofisi 2006 yılını motorinde yüzde 34, benzinde yüzde 26, oto-LPG’de yüzde 22, siyah ürünlerde yüzde 50, jet yakıtında yüzde 75, madeni yağlarda ise yüzde 27 pazar payıyla lider olarak kapattı.

Depolama kapasitesi olarak Türkiye’nin en büyük akaryakıt dağıtım şirketi olan Petrol Ofisi, alt yapı yatırımlarını genişletmeye de devam ediyor. 2006 yılında gerçekleştirilen 160 bin m3 kapasiteli ilave depo yatırımıyla, toplam depolama kapasitesini yaklaşık 1 milyon m3’e ulaştıran Petrol Ofisi bölgesel güç olma yönündeki çalışmalarına da hızla devam etmektedir.


Bilgi için:

Burcu Konyalı
Ünite İletişim – (212) 272 93 13
burcu.konyali@unite.com.tr

<Geri 
 

Gümrükler Muhafaza İhbar
© 2011 OMV Petrol Ofisi A.S  |    Yasal Koşullar   |   Gizlilik Sözümüz   |    Site Haritası