BASIN ODASI > Basın Bültenleri
 Basın Bültenleri
 
Efeler Diyarına Ziyaret

Ege bölgesinin en büyük akaryakıt terminali olan Petrol Ofisi Aliağa Tesisi'nde, terminal çalışanlarının misafiri olan PO CEO'su Melih Türker, "İzmir'in meşhur Efeleri, yiğitlikleri ile olduğu kadar, arkadaşlık, takımdaşlık ile de nam salmıştır. Biz de Petrol Ofisi ailesi olarak, birbirine sıkı sıkı bağlı bir takımız. Petrol Ofisi, gerçek bir Efe gibi, gücünü yüreğinden, yani çalışanlarından alıyor" dedi.

Türkiye'nin lider akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketi Petrol Ofisi, yurdun dört bir yanında hizmet sunan ekiplerini ve yöneticilerini iç iletişim toplantılarında bir araya getiriyor.

Petrol Ofisi CEO'su Melih Türker, geçtiğimiz ay Petrol Ofisi İzmir Aliağa Terminalinde Terminal Müdürü Mesut Eğitim ve ekibinin konuğu oldu.

Tedarik Zincirleri Direktörü Reha Talu, Terminal Operasyonları Müdürü Deniz Hıfzı Uzel ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Selin Çınar'ın da katıldıkları ziyarette Melih Türker, Aliağa Terminali'nin Ege Bölgesinin en büyük terminali olduğunu dile getirdi ve çalışanlara hitaben: "Sizler de gerçek anlamda bölgenin efelerisiniz" dedi.
İzmir'in meşhur Efeleri'nin, yiğitlikleri ile olduğu kadar, arkadaşlık, takımdaşlık ile de nam saldıklarını anımsatan Türker, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz de Petrol Ofisi ailesi olarak, birbirine sıkı sıkı bağlı bir takımız. Petrol Ofisi, gerçek bir Efe gibi, gücünü yüreğinden, yani çalışanlarından alıyor. Bu güçle Müşterilerimiz, Türk ekonomisi ve çevre için ürettiğimiz değerlerle, sürekli geliştirdiğimiz ürünlerimizle, yenilikçi çalışmalarımızla, sektörümüzün öncüsü olmayı gururla sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz."

Ziyaret sırasında, Petrol Ofisi Dinamo Toplum Takımı çalışmaları ve Kurumsal İtibar Araştırması'nın sonuçları hakkında da bilgiler verildi.

Ege'nin En Büyük Terminal Tesisi
1983 yılında faaliyete geçen Aliağa Terminali, 315 bin metrekarelik bir alana kurulu bulunuyor. 37 kişinin çalıştığı tesis, 165 bin metreküple bölgenin en büyük kapasiteli terminali olma özelliği taşıyor. OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgelerine sahip bulunan terminalin kapasitesinin, yeni tamamlanan bir yatırımla 2010 yılı içerisinde 210 bin metreküp düzeyine çıkarılması hedefleniyor. Türkiye'nin en büyük akaryakıt dağıtım şirketi olan Petrol Ofisi, ülkenin çeşitli bölgelerine dağılmış toplam 10 terminalinde yaklaşık 1 milyon m3 ürün depolama kapasitesine sahip bulunuyor.

Toplum Gönüllüsü Şirket Petrol Ofisi
Petrol Ofisi, ürettiği değerlerin bir bölümünü toplumsal gelişime destek vermek için kullanmakta ve uzun soluklu projelerle geleceğe de yatırım yapıyor. Türkiye'nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile 2008 sonlarında, "Gönülden Bağlıyız" sloganıyla hayata geçen işbirliğiyle Petrol Ofisi, kurum olarak bir Toplum Günüllüsü kimliği taşıyor.

56 ilde, 75 üniversitede, 88 üniversite kulübü ve 16 bin genç gönüllüsüyle faaliyetlerini sürdüren TOG ile Türkiye çapında bir sosyal yaygınlığa sahip olan Petrol Ofisi birlikte bir sinerji oluşturuyor. Tüm çalışanlarına, bayilerine ve sosyal paydaşlarına "Toplum Gönüllüsü" olma çağrısında bulunan Petrol Ofisi, söz konusu işbirliği yoluyla vakfın gerçekleştirdiği çok sayıda yerel projeyi destekleyerek gençlerin kişisel gelişimine katkıda bulunmakta ve onların aktif birer yurttaş olarak sosyal hayatta yer almalarına yardımcı oluyor.

TOG bünyesinde geliştirilen projelere, Petrol Ofisi çalışanları tarafından kurulan "Dinamo Toplum Takımı"nın da katılımı sağlanıyor. Bu çalışmalar kapsamında, TOG'un üniversite gençlerinin iş yaşamına yakınlaşmasını sağlamak, özgüven kazanmalarına yardımcı olmak ve kişisel girişimlerini teşvik etmek amacıyla yürüttüğü Rehberlik Projesi'ne gönüllü olarak destek veriliyor. Ayrıca PO çalışanlarının bir kısmı, Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın burs komitesinde yer alarak burs verilecek öğrencilerin seçiminde etkin rol oynuyor. Petrol Ofisi ile TOG arasındaki işbirliğinin başladığı Kasım 2008 tarihinden bu yana 16 ilde bayiler ve gönüllü gençlerin bir araya geldiği çeşitli toplantılar düzenlenmiş ve atölye çalışmaları gerçekleştirildi, çalışmalarda gençler tarafından geliştirilen sosyal sorumluluk projeleri de desteklendi.

Petrol Ofisi ayrıca, Milliyet gazetesinin öncülüğünde sürdürülen "Baba Beni Okula Gönder" projesine 2005 yılından bu yana destek veriyor. Bu kapsamda PO, her yıl 500 kız öğrencinin eğitimine katkıda bulunuyor. Ayrıca Petrol Ofisi çalışanları ve bayileri, 100'e yakın çocuğunun eğitimine destek sağlıyor ve bu desteğin çoğalması yönünde girişimler devam ediyor.

Petrol Ofisi, Türkiye İşitme ve Konuşma Rehabilitasyon Vakfının (TİV), doğuştan işitme engelli çocukların topluma kazandırılması yönündeki çalışmalara da destek veriyor.

Petrol Ofisi, kurumsal vatandaş olmanın gereği olarak, sosyal içerikli ve geleceğe yönelik fayda sağlayan başka sosyal sorumluluk projelerine de destek veriyor. Özel Sektör Gönüllüler Derneğinin (ÖSGD) kurumsal üyesi olan Petrol Ofisi gönüllüleri projelere katkıda bulunuyorlar. Batman ve Adana'da eğitim veren Petrol Ofisi İlköğretim Okulları'nın yanı sıra, ülkenin farklı yerlerindeki ihtiyaç sahibi okullardan gelen talepler doğrultusunda kitap, kırtasiye ve bilgisayar bağışları yapılıyor.

<Geri

 
 

Gümrükler Muhafaza İhbar